- 19 Sierpień 2022    |    Imieniny: Konstancja, Emilia, Julian

Wieści z Życia Koła

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

[2020.11.06] Pandemia


          Pandemia,pandemia i jeszcze raz pandemia, wszędzie na naszej stronie internetowej także. Zamroził ją ktoś czy sama zamarła. Co się stało? Przecież to już ponad pół roku jako myśliwi funkcjonujemy w takich okolicznościach. Wykonujemy polowanie chronimy i szacujemy szkody w uprawach rolnych, odbyło się Sprawozdawcze Walne Zgromadzenie, zaczął się kolejny sezon łowiecki wraz z nowymi planami i najważniejsze wydarzenie, o którym żadnej wzmianki nie ma; PREZESEM koła jest kol.Tadeusz Kazimierski. Na razie pełniącym obowiązki, bo nie z wyboru lecz z mianowania. Stało się tak na skutek rezygnacji z funkcji Prezesa kol. Mariana Smoronia. Sprawował, tę zaszczytną funkcję przez 13 lat, najdłużej z wszystkich Prezesów w historii koła RYBITWA. Dziękujemy mu za długoletni wkład pracy na rzecz koła, za branie na siebie odpowiedzialności za jego działalność czasami w trudnych chwilach, gdzie nie wszystkie komórki Zarządu koła pracowały należycie.
    Dzisiaj znaleźliśmy się w dobie maseczkowania, nie maskowania. Do maskowania myśliwi są przyzwyczajeni. Strój myśliwski dobiera się tak aby kolorystycznie zgrywał się z otoczeniem. Jak jesteśmy na polowaniu też staramy się tak poruszać aby być jak najmniej widocznym w  terenie. Kilkanaście lat temu do regulaminów polowań wprowadzono obowiązek oznakowywania naszych ubrań  jaskrawymi elementami odblaskowymi, aby poprawić nasze bezpieczeństwo. Obecnie rygory pandemiczne również aby nasze bezpieczeństwo poprawić, narzucają nam obowiązek stosowania jeszcze jednej maseczki. Musimy się zasłaniać podczas spotkań a zamiast podania ręki trącamy się łokciem lub piąstką. Piszę o tym dlatego, bo może kiedyś gdy już ta cała sytuacja światowej pandemii przeminie i zapomnimy jak to było po przeczytaniu powyższego felietonu sobie przypomnimy. Na dodatek zamieszczam zdjęcie z pierwszego spotkania w okresie początkowych obostrzeń. Kol. Łowczy wydaje odstrzały w hubertówce u kol.Boronia na otwartej przestrzeni, bo zamkniętej było nie możliwe. Jest kwiecień 2020r.
    Kolejne wydarzenie z przebiegu którego dzielą się informacjami jest ostatnie polowanie zbiorowe tego sezonu. Odbyło się w obw.8 i 31 w łowiskach Grzybowa, Przecmina i Karcina. Prowadził je kol. Podłowczy Adam z pomocą kol. Daniela i Krzyśka. Na zbiórkę zjawiło się 12 łowców w maseczkach i w tylu polowaliśmy. Wśród gości zaproszonych był kol. Wiesław Breliński – Przewodniczący Zarządu Okręgowego w Koszalinie. Pogoda dopisywała nastroje myśliwskie także. Zachowywaliśmy dystans fizyczny a społeczny różnie. Św. Hubert nam darzył. W każdy pędzonym miocie dopisywała zwierzyna. Były jelenie, dziki, sarny, lisy. Cieszyliśmy się  i karmiliśmy wrażenia ich widokiem. Psy ze sfory pod Połczynem wspierane podkładaczmi i naganiaczami pracowały ochoczo dostarczając łowieckich emocji, za co serdecznie im dziękujemy.W pokocie wyścielonym gałązkami jedliny zostały ułożone dwa dziki i sarna. Królem polowania uhonorował prowadzący  kol. Mirosława bo pozyskał największego dzika. Już nie możemy doczekać się kolejnych spotkań aby wspólnie zapolować. Pozdrawiam, żyjmy nadzieją że, może ta covidowa pandemia łaskawie się z nami obejdzie.


Darz Bór 

foto, tekst E. Piątek,

admin. A Szymanek 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Dodaj komentarz!!!!! ZABEZPIECZENIE PRZED SPAMEM I ROBOTAMI INTERNETOWYMI !!!!!Joomla CAPTCHA

Gościmy na stronie ...

Odwiedza nas 282 gości oraz 0 użytkowników.

Znajdź na stronie ...