- 20 Styczeń 2021    |    Imieniny: Fabian, Sebastian

Wieści z Życia Koła

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

[2019.10.12] Spotkanie integracyjne


          
          Ważne wydarzenie miało miejsce dzisiaj tj.12-ego października 2019r w naszym Kole. W Słowenkowie odbyła się druga edycja spotkań integracyjnych myśliwych i zaprzyjaźnionych im osób. Inicjatorem tego typu imprezy był kol.Marek a jej organizacji podjął się Tadeusz.

          Rozmach przedsięwzięcia ocenicie sami po obejrzeniu relacji fotograficznej. Należy jednak  nadmienić, że już przy dojeżdżaniu do naszej siedziby w Słowenkowie z daleka zobaczyłem rozstawiony duży ładny namiot, typowy do spotkań i tego typu  imprez, zabezpieczający uczestników przed trudnymi warunkami atmosferycznymi. A były trudne. Siąpił drobny deszczyk ale z takim nasileniem, że przemoczył każde ubranie. Do namiotu organizatorzy doprowadzili ogrzewanie z nagrzewnicy, oświetlenie, muzykę i  stoliki. Zabezpieczyli smaczne dania z grila, który obsługiwał Sławek z Martą. Nie zabrakło pysznych wypieków miejscowych Pań, które nam je za sponsorowały w ramach współpracy i przyjaźni. Atmosferę dobrego spotkania czyniliśmy my wszyscy i uważam, że była świetna. Każdy miał o czy porozmawiać powspominać nawet przedstawić swoje pociechy, a dziadkowie mogli pochwalić się wnukami. Tak jak winna wyglądać integracja społeczna.

          Trochę mało było przedstawicieli naszego Koła z rejonu Kołobrzegu. Podsumowując trzeba podkreślić, że jest to coś nowego w naszym Kole, zrodziło się samoistnie jak to mówią oddolnie. Najpierw w Korzystnie zainicjowane przez Tomka i Marcina a teraz w Słowenkowie. Każde działanie ma jakiś cel. Jaki cel mają tego typu imprezy. Ano taki, że czas najwyższy aby myśliwi wyszli wreszcie z lasu i pokazali się społeczeństwu takimi jakimi są. Najlepiej społeczeństwu im bliskiemu, które ich rozumie, rozumie potrzebę uprawiania i istnienia łowiectwa. A więc  temu wiejskiemu, gdzie w wielu przypadkach hodują kurkę lub świńkę w małej zagrodzie na konsumpcję. Sądzę, że potrzeba takiej integracji nie powinna być jednorazowa a należy ją rozwijać i przenosić na szersze obszary. Niech będzie to zadanie dla naszych organów zarządzających Koła i wyższych szczebli.

          Wielkie serdeczne podziękowanie, uznanie i docenienie dla wszystkich, którzy wzięli udział w organizacji tej imprezy. Za ich wysiłek poświęcony czas zrozumienie i zaangażowanie.

Darz Bór.

[tekst i foto]  Eugeniusz Piątek 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Dodaj komentarz!!!!! ZABEZPIECZENIE PRZED SPAMEM I ROBOTAMI INTERNETOWYMI !!!!!Joomla CAPTCHA

Gościmy na stronie ...

Odwiedza nas 26 gości oraz 0 użytkowników.

Znajdź na stronie ...