- 6 Luty 2023    |    Imieniny: Dorota, Bohdan, Ksenia - dziś OSTATNIA SOBOTA KARNAWAŁU - MIŁEJ ZABAWY

Wieści z Życia Koła

Ocena użytkowników:  / 5
SłabyŚwietny 

 03Na zorganizowane polowanie przez Firmę Artemis z Drawska Pomorskiego kolegi Mariana Witkowskiego w dniach 19-20. 10. 2012 do naszego koła przybyła piętnastoosobowa grupa myśliwych z różnych stron Polski.

Kierownikiem polowania był kol. Józef Panek a jego zastępcą kol. Marian Smoroń zaś kierownikiem nagonki w obwodzie nr 31 - kol. Zbigniew Olszowy a w obwodzie nr 78 kol. Tadeusz Sosnowski.

Najliczniej reprezentowane było województwo kujawsko-pomorskie rejon Nakła, przyjechał także myśliwi z Gdyni (wraz z Żoną),  spod Choszczna oraz jeden z myśliwych czasowo mieszkający w Szwajcarii.

Koledzy myśliwi reprezentują różne zawody i środowiska byli w śród nich : rolnicy, handlowcy, prawnicy i emeryci w wieku od 30 do 65 a wśród nich - rodzynek - Koleżanka Aleksandra Witkowska.

Nasi Goście to myśłiwi ze sporym stażem od 10 do 30 lat oraz niezłymi osiągnięciami myśliwskimi -miedzy innymi największymi pochwalić się mogli:

Kolega Maciej Trzebiński (myśliwy z 30-to letnim stażem) -  niedźwiedź polarny i brunatny jak i

Kolega R. Pałubicki byk o wadze 10 kg. , .

 

Wieczorem w dniu 18.10 nasi Goście zostali zakwaterowani w pasjonacie „Pod Kasztanami” w  Grzybowie i po obfitej kolacji udali się na odpoczynek przed czekającymi ich trudami w dniu następnym.

 

Dzień 19.10. Piątek - pierwszy dzień polowania.

08Polowanie odbyło się w obwodzie nr. 31 pomiędzy godzinami 7.00 a 17.30 . Przy pięknej pogodzie i w miłej koleżeńskiej atmosferze polowano w siedmiu miotach. Po trzech miotach była przerwa śniadaniowa którą obsługiwał sympatyk Koła kol. Paweł Szymanek, ciepła zupa i kawa poprawiły i tak świetne nastroje w grupie myśliwych i naganiaczy. W pierwszy dzień Bór darzył obficie - myśliwi pozyskali 23 dziki.

Po zakończeniu dnia w naszej hubertówce przy ognisku ułożono pokot - Królem polowania okazał się kol. Tomek Chimerek, pozyskał pięć dzików.

Pieczenie kiełbasek nad ogniskiem zakończyło część „leśną” dnia. Około godz. 19.30 koledzy myśliwi udali się na odpoczynek do pensjonatu.

 

Dzień drugi 20.10. Sobota - drugi dzień polowania

Polowanie rozpoczęło się około godz. 7.30 na terenie ob. 78.

0205

06W dalszym ciągu pogoda dopisywała czego wynikiem było przeprowadzenie aż ośmiu miotów które tym razem obfitowały w zwierzynę płową: byk jelenia, cztery łanie, dwa cielaki oraz trzy dziki. Pokot przy domku myśliwskim zakończył polowanie , okazało się że Królem polowania został kol. Maciej Trzebiński który pozyskał jelenia byka łanię i dzika.

 

Król w imieniu myśliwych podziękował organizatorom i szczególnie nagonce za dwa dobrze zorganizowane polowania.

 

0407

 Pieczenie kiełbasek i opowieści myśliwskie przeciągnęły się do późnych godzin wieczornych, następnie Myśliwi pożegnali się z Naszym Kołem zapewniając że wrócą do nas.

 

Admin. A Szymanek.

 

PS.

Zapraszam naszych Gości jako administrator strony do wpisów w Forum lub Księdze Gości na naszej stronie internetowej i podzielenie się wrażeniami z pobytu i polowania w naszym Kole WKŁ „Rybitwa”.

 

AS.


 

 

 

Komentarze   

+1 #1 Tomasz 2013-01-19 20:34
Pozdrowienia zChojnic przesyła Tomasz Chimerek
Cytować
0 #2 Aleksandra 2013-02-15 11:14
Dziękjuemy za miłe wspomnienia!
Rodzynek z Drawska Pom.
Cytować

Dodaj komentarz!!!!! ZABEZPIECZENIE PRZED SPAMEM I ROBOTAMI INTERNETOWYMI !!!!!Joomla CAPTCHA

Gościmy na stronie ...

Odwiedza nas 140 gości oraz 0 użytkowników.

Znajdź na stronie ...