- 24 Lipiec 2021    |    Imieniny: Kinga, Krystyna, Olga

Sztandar Koła


 Uroczyste obchody 60-lecia WKŁ Nr 240 RYBITWA 

oraz nadanie sztandaru  

FOTORELACJA Z OBCHODÓW W GALERII ZDJĘĆ

 


(wg 11. Sztandar łowiecki - Zasady Tradycji Łowieckich PZŁ)

     "...Sztandar jest najważniejszym znakiem i symbolem wyróżniającym, jednoczącym oraz podnoszącym prestiż danej zbiorowości. Wobec sztandaru należne są szacunek i honory. Godne obchodzenie się ze sztandarem powinno dotyczyć jego prezentowania podczas uroczystości, transportu oraz przechowywania.
Sztandar prezentowany jest przez poczet sztandarowy. Towarzyszy członkom PZŁ w najważniejszych i uroczystych  wydarzeniach  życia  organizacyjnego  oraz  w  momentach  szczególnych  dla  myśliwskiej wspólnoty.
Zasady zachowania pocztu sztandarowego określa ceremoniał sztandarowy przyjęty uchwałą NRŁ..."


 

20 września 2008r - Zbiórka kolegów myśliwych i zaproszonych gości rozpoczęła się odegraniem sygnału myśliwego przy domku myśliwskim w Słowenkowie o godzinie 15.00.

Poswiecenie obeliskaRodzice Chrzestni SztandaruUroczyste powitanie oraz krótkie przemówienie nawiązujące do historii, osiągnięć gospodarki łowickiej na przełomie dziesięcioleci wygłosił Prezes koła kol. Marian Smoroń. Uroczystość miała tym bardziej wyniosły charakter ponieważ zbiegła się z nadaniem sztandaru i odsłonięciem tablicy pamiątkowej. Rodzicami Chrzestnymi Sztandaru zostali - Sabina Szewczyk [Sławoborze] i Marian Zając
W ceremonii nadania sztandaru i poświęcenia udział wzięli myśliwi i ich rodziny, przedstawiciele władz PZŁ, oraz zaproszeni goście władz powiatowych i gminnych.
Ceremonie poświęcenia i msze prowadził kapelan myślistwa ksiądz Jerzy Bąk 

 

Osobnym ceremoniałem było uroczyste wbijanie gwoździ w drzewiec sztandaru przez jego fundatorów.

 

 

Później wszyscy myśliwi oraz zaproszeni goście zrobili pamiątkowe grupowe zdjęcie

FOTORELACJA Z OBCHODÓW W GALERII ZDJĘĆ

 RELACJA W TKK KOŁOBRZEG


 

Gościmy na stronie ...

Odwiedza nas 11 gości oraz 0 użytkowników.

Znajdź na stronie ...